Dom » Wiadomości o hazardzie » Stoły Betfred to ogromna oferta dla południowoafrykańskiego operatora wyścigów Phumulela

Stoły Betfred to ogromna oferta dla południowoafrykańskiego operatora wyścigów Phumulela

Angielska firma hazardowa Betfred złożyła ofertę 925 mln ZAR dla borykającego się z problemami Phumulela, największego operatora wyścigów konnych w RPA.

Ale ich główna rywalka w wykupie Mary Oppenheimer and Daughters uderzyła w Betfred, twierdząc, że skopiowali elementy swojej propozycji, w tym linię kredytową, aby natychmiast spłacić nieściągalny dług.

Rodzina Oppenheimer jest jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych w Afryce, wywodzącą się z przemysłu wydobywczego, a Betfred to znana brytyjska firma hazardowa.

Oferta Betfred na kupno walczącej firmy, która mocno ucierpiała w wyniku zamknięcia Covid-19 w RPA, obejmuje wstępną płatność w wysokości 875 mln ZAR. Odroczone wynagrodzenie w wysokości 50 mln zostanie wypłacone, jeśli firma osiągnie określone cele finansowe w okresie wykupu.

Pożyczka w wysokości 650 mln ZAR zostanie również udzielona przez Betfred operatorowi zakładów totalizujących, aby spłacić długi, które wzrosły w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Problem z ofertą Betfred polega na tym, że dali Phumuleli czas do 1 września na akceptację, albo wycofają się z procesu.

„Naszą intencją w tej ofercie jest ożywienie borykającego się z problemami przemysłu, a tym samym ułatwienie wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy oraz dostępu do rynków międzynarodowych i najlepszych praktyk” – powiedział Betfred.

„Ponadto inwestycja doświadczonej międzynarodowej korporacji w Afryka Południowa prawdopodobnie zaowocuje zwiększonym wzrostem i możliwościami dla Republiki Południowej Afryki ”.

Betfred byłby najnowszą znaną międzynarodową firmą hazardową, która wkroczyłaby do RPA Sportingbet i Betway już prowadzą swoje korporacyjne biznesy bukmacherskie w kraju.

Ponieważ mają już dużą część technologii, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Betfred miał ekspansję na rynku południowoafrykańskim, gdyby odnieśli sukces w ich przejęciu, które mogłoby okazać się ogromną wygraną dla graczy.

Betfred został założony w 1967 roku przez Freda i Petera Done i był znany jako Done Bookmakers do 2004 roku. Posunięcie to miało na celu dotrzymanie kroku erze cyfrowej. W tym czasie uruchomili także Betfred.com, który stał się jednym z najlepsze strony bukmacherskie na świecie.

Firma jest znana głównie z najlepszych zakładów, wyścigi konne i produkt kasynowy na wysoce konkurencyjnym rynku gier hazardowych w Wielkiej Brytanii.