Dom » Wiadomości o hazardzie » Kanadyjski poseł rzuca palenie i szuka leczenia w przypadku problematycznego hazardu

Kanadyjski poseł rzuca palenie i szuka leczenia w przypadku problematycznego hazardu

PROMINENTOWY polityk w Kanadzie zrezygnował po ujawnieniu, że miał problem z hazardem i potencjalnie naruszył przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Liberalny poseł Raj Grewal złożył rezygnację z Izby Gmin 22 listopada, zaledwie kilka dni po tym, jak został nominowany do kandydowania na drugą kadencję w swojej siedzibie w Brampton East.

Królewska kanadyjska policja konna ujawniła, że ​​od miesięcy prowadzi dochodzenie w sprawie pana Grewala i analizuje transakcje warte miliony dolarów, których dokonał podczas pobytu w Parliament Hill. Jedna z największych transakcji dokonanych przez pana Grewala miała miejsce w Casino de Lac-Leamy.

Czytaj więcej: Kanadyjski przewodnik po grach hazardowych

Pan Grewal, który ma duże doświadczenie w finansach i studiował prawo w Osgoode Hall Law School, ujawnił w swoim ostatnim oświadczeniu komisarzowi Hill’s Ethics, że ma linie kredytowe w Toronto Dominion Bank, Royal Bank of Canada, Bank of Nova Scotia oraz wspólny kredyt hipoteczny z jego żoną Shikha Kasal.

Te niewyjaśnione linie kredytowe ostatecznie doprowadziły do ​​upadku pana Grewala, pomimo trwającego dochodzenia, czy zrobił coś złego. Podczas gdy pan Grewal oświadczył, że opuszcza Hill z powodów osobistych, Biuro Premiera wyjaśniło to, mówiąc, że szuka pomocy w rozwiązywaniu problemów z hazardem, które „doprowadziły go do zaciągnięcia znacznych osobistych długów”.

Biuro Rzecznika Etyki oświadczyło 26 listopada, że ​​nadal będzie badać wszelkie przypadki wykroczeń pana Grewala, mimo że 34-latek zrezygnował ze stanowiska.

Opozycyjne partie polityczne w Kanadzie kwestionują, czy Grewal nadużył swojego stanowiska w Komisji Finansowej Izby Gmin, pytając organy ścigania o techniki stosowane w walce z praniem pieniędzy.

The Globe and Mail raporty, z których transkrypcje spotkań wskazują, że pan Grewal wykazał szczególne zainteresowanie sposobem, w jaki Centrum Analiz Transakcji i Raportów Finansowych radzi sobie z depozyty w kasynie przekraczające 10000 USD.

Zgodnie z prawem kanadyjskim transakcje o wartości 10 000 USD lub większej muszą mieć wypełniony dokument potwierdzający źródło pochodzenia, co jest jednym z najnowszych sposobów, w jakie rząd próbuje ograniczyć to, co uważa się za szerzące się pranie brudnych pieniędzy za pośrednictwem krajowych kasyn.

Pan Grewal nie zrezygnował jeszcze ze stanowiska w Liberalnym Klubie tydzień po rezygnacji z posła; i nie złożył jeszcze publicznego oświadczenia w sprawie rezygnacji.

Media w Kanadzie rozmawiały z matką pana Grewala, która powiedziała, że ​​szuka leczenia i jest wspierany przez rodzinę i przyjaciół.