Dom » Wiadomości sportowe » Anglia mówi, że można ją zgarnąć jako wstępny skład Pucharu Świata

Anglia mówi, że można ją zgarnąć jako wstępny skład Pucharu Świata

Anglia, faworyci ICC 50 Over World Cup, wyznaczyła potężny skład do wzięcia udziału w turnieju, który rozpocznie się w przyszłym miesiącu u siebie.

Jednak Anglia, której cena wynosi 7/2, pozostawiła otwarte drzwi do wprowadzenia zmian w składzie przed meczem otwarcia z Republiką Południowej Afryki 30 maja.

Pierwotny 15-osobowy skład Anglii nie zmienił się od zespołu, który zremisował 2: 2 z Indiami Zachodnimi podczas angielskiej zimy na Karaibach.

Więcej: Jak obstawiać krykieta

Ale Anglia wyznaczyła różne składy na mecze prowadzące, które rozpoczną się 3 maja przeciwko Irlandii, przed pięcioma meczami treningowymi z Pakistanem, a te mecze mają zakończyć kształtowanie składu na mundial.

W starciu z Irlandią Anglia odpoczęła Moeen Ali, Jos Buttler, Johnny Bairstow i Ben Stokes, a Jofra Archer, melonik z Sussex, który jest czymś w rodzaju specjalisty od T20, również zadebiutuje w ODI International.

Utalentowany wszechstronny Chris Jordan, który ostatnio zaimponował Sri Lance, również będzie miał okazję zabłysnąć w meczach prowadzących, a selekcjonerzy z Anglii jasno pokazują, że późne zmiany w finałowym składzie Pucharu Świata mogą zostać wprowadzone, jeśli forma to uzasadnia. .

Selektor reprezentacji Anglii, Ed Smith, powiedział, że jest za wcześnie, aby naprawdę złożyć swój ostatni skład na Mistrzostwa Świata.

„Zgodnie z przepisami ICC musimy wyznaczyć 15-osobowy skład wstępny na Mistrzostwa Świata w Krykiecie Mężczyzn ICC przed 23 kwietnia” – powiedział.

„Jednak wszyscy 17 graczy wymienionych w Royal London ODIs przeciwko Pakistanowi może ubiegać się o miejsce w finałowym 15-osobowym składzie, finałowym pod koniec tej serii.

„Komisja selekcyjna była pod wrażeniem występów Jofry Archer w krykieta krajowym i franczyzowym. Jest bardzo utalentowanym i ekscytującym krykiecistą.

„Chris Jordan, regularnie występujący w drużynach IT20 w ciągu ostatnich kilku lat, nadal rozwijał się jako krykiecista – jak widzieliśmy w IT20 w Indiach Zachodnich. W pełni zasługuje na powrót do drużyny ODI.

„Jeśli chodzi o graczy odpoczywających, jesteśmy świadomi tego, jak zarządzać obciążeniem zawodowym zawodników prowadzącym do tak ważnego lata, aby gracze byli w jak najlepszej kondycji na mistrzostwa świata. To również wpłynęło na sposób, w jaki wybraliśmy te trzy drużyny ”.

Wielu graczy wymienionych w tych drużynach gra w Indyjska Premier League ale wróci do Anglii przed 26 kwietnia.

Anglia nada nazwę swojej 15-osobowej drużynie na Mistrzostwa Świata po pięciu meczach ODI Series przeciwko Pakistanowi, który kończy się na Headingley 19 maja.

Wcześniej w tym tygodniu, Poland nazwała swój skład na mistrzostwa świata z byłym kapitanem Steve’em Smithem i gwiazdorem otwierającym Davidem Warnerem, mimo że grali w krykieta po całorocznych zawieszeniach za manipulowanie piłką.

Anglia World Cup 50 Powyżej składu wstępnego

Eoin Morgan, Moeen Ali, Jonny Bairstow, Jos Buttler, Tom Curran, Joe Denly, Alex Hales, Liam Plunket, Adil Rashid, Joe Root, Jason Roy, Ben Stokes, David Willey, Chris Woakes, Mark Wood.

Kadra reprezentacji Anglii na mecze prowadzące z Pakistanu ODI

Eoin Morgan (Middlesex), Moeen Ali (Worcestershire), Jofra Archer (Sussex), Jonny Bairstow (Yorkshire), Jos Buttler (Lancashire), Tom Curran (Surrey), Joe Denly (Kent), Chris Jordan (Sussex), Alex Hales (Nottinghamshire), Liam Plunkett (Surrey), Adil Rashid (Yorkshire), Joe Root (Yorkshire), Jason Roy (Surrey), Ben Stokes (Durham), David Willey (Yorkshire), Chris Woakes (Warwickshire), Mark Wood (Durham) ).