Dom » Wiadomości o hazardzie » Cztery brytyjskie firmy hazardowe zostały obciążone ogromnymi grzywnami

Cztery brytyjskie firmy hazardowe zostały obciążone ogromnymi grzywnami

CZTERY firmy hazardowe w Wielkiej Brytanii zostały ukarane grzywną w łącznej wysokości 4,5 miliona funtów za naruszenie obowiązku dbałości o konsumentów i niedopuszczenie do odpowiedniego zapobiegania praniu pieniędzy.

Betit Operations Limited zapłaci 1,4 miliona funtów, InTouch Games Limited zostało ukąszone 2,2 miliona funtów, MT Secure Trade będzie zmuszony do wyrzucenia 700 000 funtów, a BestBet Limited zapłaci łącznie 230 972 funtów.

Dyrektor wykonawczy Komisji ds. Hazardu, Richard Watson, powiedział, że regulator będzie nadal badał branżę kasyn online i zapewni, że będzie tak bezpieczny, jak to tylko możliwe dla obywateli Wielkiej Brytanii.

PRZEWODNIK: Najlepsze kasyna online

„Ciężko pracowaliśmy, aby podnieść standardy w branży online, aby hazard był wolny od przestępstw i aby jedna na pięć osób w Wielkiej Brytanii, która co miesiąc uprawia hazard online, mogła to robić bezpiecznie” – powiedział.

„Ale nasza praca nie kończy się na tym. Jako regulator będziemy nadal wyznaczać i egzekwować standardy, których przemysł musi przestrzegać, aby chronić konsumentów.

„Oczekujemy, że operatorzy znają swoich klientów i zadają właściwe pytania, aby upewnić się, że spełniają swoje zobowiązania w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i odpowiedzialności społecznej”.

Ostatnia runda grzywien nałożonych na firmy hazardowe działające w Internecie trwa nadal Trwające dochodzenie Komisji ds. Hazardu dotyczące sektora kasyn online w Wielkiej Brytanii.

Komisja ds. Hazardu ujawniła w komunikacie prasowym, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy oceniła ponad 120 operatorzy kasyn online. 45 z nich postawił ultimatum w celu podniesienia standardów, a 38 z nich już „wykazuje oznaki poprawy”.

Kolejne 34 z ocenianych witryn kasyn były zgodne ze standardami oczekiwanymi przez Komisję ds. Hazardu lub wymagały jedynie niewielkich korekt, aby zachować zgodność.

Pięciu operatorów opuściło Wielką Brytanię od początku operacji i nie są już w stanie przyjmować klientów z tej jurysdykcji.

W listopadzie ubiegłego roku Komisja ds. Hazardu nałożyła blisko 14 milionów funtów grzywien na Daub Alderney (7,1 miliona funtów), Casumo (5,85 miliona funtów) i Video Slots miał zapłacić 1 milion funtów zamiast kary finansowej.