Dom » Wiadomości o hazardzie » Leo Vegas opuszcza Szwajcarię po wstrząsie hazardu online

Leo Vegas opuszcza Szwajcarię po wstrząsie hazardu online

Firma hazardowa Leo Vegas ogłosiła wycofanie się ze Szwajcarii.

Wiadomość jest następstwem pierwszych czterech licencji kasyn online, które zostały wydane istniejącym obiektom hazardowym w Szwajcarii, jako rozszerzenie ich bieżącej działalności.

Od 19 czerwca LeoVegas zablokuje wszystkie nowe szwajcarskie rejestracje w sporcie, kasynie i pokerze zgodnie z obowiązującymi przepisami, regulacjami i warunkami licencji.

Więcej: Recenzja Leo Vegas

Wszystkie gry LeoVegas zostaną wyłączone dla szwajcarskich graczy kasynowych od 30 czerwca, a nowe depozyty zostaną odcięte od 28 czerwca, a gracze będą mieli czas do 31 sierpnia na wyczyszczenie konta poprzez wypłatę lub grę, w przeciwnym razie ich środki zostaną zostać przesłane do Malta Gaming Authority.

Wszystkie szwajcarskie konta w Leo Vegas zostaną całkowicie zamknięte do 3 września, dzień po ostatecznym terminie wysłania wszelkich zaległych pieniędzy do regulatora na Malcie.

Oczekiwano wycofania się niektórych operatorów gier hazardowych online ze Szwajcarii, a nowe ramy hazardu online zostały przyjęte od 1 stycznia 2019 r.

Zgodnie z nowym ustawodawstwem tylko licencjonowane kasyna tradycyjne (w Szwajcarii jest 21) mogą ubiegać się o licencję online. Do tej pory licencje na hazard online otrzymały kasyna w Lucernie, Pfäffikon, Baden i Davos.