Dom » Wiadomości sportowe » Główne wyścigi w Wielkiej Brytanii i USA zostały wstrzymane, ponieważ wyścigi konne radzą sobie z zagrożeniem koronawirusem

Główne wyścigi w Wielkiej Brytanii i USA zostały wstrzymane, ponieważ wyścigi konne radzą sobie z zagrożeniem koronawirusem

Puchar Świata w Dubaju dołączył do Kentucky Derby i Grand National jako wyścigi konne o najwyższym profilu, wstrzymane z powodu pandemii COVID-19.

The Dubai World Cup meeting is the richest in racing with $US35 million in prizemoney, with the jewel in the crown the $US12 million Dubai World Cup.

„Aby chronić zdrowie wszystkich uczestników, wyższy komitet organizacyjny Pucharu Świata w Dubaju 2022 postanowił przełożyć 25. edycję światowego turnieju na przyszły rok” – poinformowało biuro prasowe rządu Dubaju.

Jak duży bilet sporty na całym świecie zostały przełożone i odwołane wyścigi są kontynuowane w niektórych krajach, chociaż w wielu jurysdykcjach odbywają się na torach wyścigowych, w których biorą udział tylko dżokeje i trenerzy oraz inny kluczowy personel operacyjny.

Więcej: Globalny przewodnik po wyścigach konnych

Kilka krajów podjęło teraz działania mające na celu całkowite zaprzestanie wyścigów przez pewien czas, podczas gdy władze walczą o powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii.

WGL sprawdził stan gry w niektórych głównych ośrodkach wyścigowych na całym świecie, aby poinformować uczestników wyścigów konnych o najnowsze wiadomości.

Będziemy starać się aktualizować listę o najnowsze osiągnięcia w miarę zmian.

Wielka Brytania odwołała wyścigi

The British Horseracing Authority has halted all racing until the end of April, which includes the Grand National Festival at Aintree. Considered the world’s greatest steeplechase race and the biggest betting event on the British calendar, the meeting was due to be held April 2-4. Ireland and Scotland had already closed race meetings to the public.

Australijskie wyścigi konne trwają, ale jak długo?

Wyścigi w Australii kontynuuje bez fanów na kursie. Niektóre z najbogatszych wyścigów w kraju odbędą się w marcu i kwietniu w Sydney, w tym mistrzostwa w Randwick.

Stewardzi, trenerzy, dżokejowie, treserzy, weterynarze i podkuwacze są dozwoleni na kursie wraz z niektórymi mediami, podczas gdy minimalne ciężary dla dżokejów w Victorii i NSW zostały podniesione, aby zapewnić jeźdźcom fizyczną szczytową walkę z potencjalną chorobą.

W Victorii grupa 25 najlepszych dżokejów będzie jeździć tylko w dni wyścigów i nie będzie jeździć na próbach z barierą i na torze.

Grupa zostanie oddzielona od innych dżokejów i będzie podróżować na spotkania z innymi zawodnikami w grupie 25 osób, podczas gdy Racing Victoria stara się utrzymać pulę dżokejów wolną od wirusa, aby nadal ścigać się w stanie.

 

Hongkong ściga się dalej w obliczu zagrożenia koronawirusem

Hongkong ścigał się za zamkniętymi drzwiami od końca lutego, bez publiczności na torze i wydaje się, że najbardziej prawdopodobne jest, że miejsce wyścigów na świecie będzie w stanie przetrwać kryzys. Używa tylko dwóch torów, Sha Tin i Happy Valley, a wszystkie jego konie są trenowane w jednym miejscu, a dżokeje i trenerzy również mieszkają w kompleksie Sha Tin, który szczycił się ścisłą ochroną jeszcze przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zazwyczaj odbywają się dwa spotkania w tygodniu. Przeczytaj nasze przewodnik po wyścigach w Hongkongu.

Wyścigi w Stanach Zjednoczonych trwają, ale Kentucky Derby zostało przełożone

The Kentucky Derby will not be run on the first Saturday in May for the first time since 1945. The Run for the Roses has been postponed until September 5, with the organisers confident its unbroken streak of the race being run 145 years in a row will extend to 146. Horse racing is continuing all around the United States without non-essential personnel being allowed on track.

Puchar Świata w Dubaju przełożony

Bogaty Puchar Świata w Dubaju miał rozpocząć się „bez płacących widzów” 28 marca. Wyścigi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwały przez cały marzec bez kibiców.

But given the growing COVID-19 pandemic the decision was made to postpone the World Cup meeting, one of the biggest sporting events on the country’s calendar.

 

Japońskie konie pełnej krwi pozostają za zamkniętymi drzwiami

Racing is continuing behind closed doors in Japan, which boasts one of the strongest thoroughbred breeding programs in world racing. Several gallopers were due to head to Poland to tackle some of the big races during The Championships, but travel plans for all but Danon Premium have been abandoned.

Irlandia odwołuje wyścigi do 19 kwietnia

Wyścigi w Irlandii odbywały się w ostatnich tygodniach za zamkniętymi drzwiami, ale zarząd Horse Racing Ireland w dniu 24 marca wezwał do wstrzymania akcji najwcześniej do 19 kwietnia.

Irlandzkie wyścigi przyciągnęły ogromne obroty, ponieważ wyścigi w Wielkiej Brytanii zostały zatrzymane kilka tygodni wcześniej, ale Taoiseach Leo Varadkar ogłosił we wtorek, że wszystkie wydarzenia sportowe w Republice Irlandii zostaną odwołane. Jak dotąd największym irlandzkim wyścigiem pod chmurką jest Irish Grand National, który odbędzie się 13 kwietnia.

Francja podejmuje trudną decyzję o opóźnieniu wyścigów do kwietnia

Wyścigi galopów i uprzęży we Francji zostały zamknięte do godz przynajmniej 15 kwietnia, kiedy kilka dużych wyścigów zostało złomowanych. France Galop stworzył decyzję trzy dni wcześniej o ściganiu się za zamkniętymi drzwiami, ale potem zdecydowałem śledź Włochy, europejskie epicentrum pandemii COVID-19 i Belgię w całkowite wstrzymanie wyścigów.

Do listy wstrzymanych dołączają wyścigi konne w RPA

South Africa is another nation that had been conducting its racing behind closed doors during the global coronavirus pandemic. Wyścigi konne w RPA jest wyjątkowo popularny, z wieloma legalne strony bukmacherskie ZA oferując kursy i promocje związane z tym. Jednak prezydent RPA Cyril Ramaphosa ogłosił 23 marca, że ​​kraj zostanie zablokowany. Ostatnie spotkanie przed zawieszeniem wyścigów odbyło się w Vaal w czwartek 26 marca.

Wyścigi w Nowej Zelandii zamknięte na miesiąc

NZ Thoroughbred Racing made the call on March 23 to close down all racing in New Zealand for at least a month.

Wyścigi w Nowej Zelandii były kontynuowane, a na torach ścigali się tylko niezbędni ludzie. Wszystkie przydzielone wagi zostały podniesione o dwa kilogramy w celu ochrony zdrowia dżokeja, ale wraz z przejściem kraju na wyższy poziom ograniczeń w celu powstrzymania koronawirusa podjęto decyzję o wstrzymaniu wyścigów.