Dom » Wiadomości sportowe » Shaq w reflektorach NBA po ujawnieniu linku BetOnline

Shaq w reflektorach NBA po ujawnieniu linku BetOnline

BYŁA gwiazda koszykówki, która została ekspertem w NBA, Shaquille O’Neal została zmuszona do zerwania więzi z zagraniczną firmą bukmacherską BetOnline.ag.

Czterokrotny zwycięzca mistrzostw NBA przygotował podcast – BIG Podcast z Shaq – od 2015 roku.

Dystrybuowany przez PodcastOne, jednym z głównych sponsorów BIG jest BetOnline.ag z siedzibą na Antigua, umowa, do której NBA zdecydowała się dopiero po obejrzeniu reklam, w których firma bukmacherska była prezentującym sponsorem.

PRZEWODNIK: Recenzja BetOnline

Internetowa publikacja donosi, że urzędnik NBA potwierdził, że Antigua „nie była jednym z 50 stanów USA” i musiałby zaprzestać powiązania z podcastem.

Legalność zagranicznych witryn bukmacherskich działających poza Antigua od dawna budzi kontrowersje, a ci bukmacherzy online otrzymali nawet potwierdzenie, że mogą sprzedawać w USA od Światowej Organizacji Handlu.

Do tej pory to zamówienie WTO z 2003 r. Zostało zignorowane, w tym nie wypłacono Antigua 21 milionów dolarów rocznych środków zaradczych, a teraz zgromadzono ponad 300 milionów dolarów.

Z niektórymi stanami USA już legalizującymi zakłady sportowe i inni, którzy są bardzo zaawansowani w przepychaniu ustawodawstwa przez senat, konieczne jest, aby NBA wspierało lokalny przemysł.

Fakt, że Shaq jest współwłaścicielem franczyzy NBA Sacramento Kings i pracownikiem, pełniąc funkcję dyrektora generalnego e-sportowej serii Kings, nie wygląda dobrze dla ligi.

NBA, w porównaniu z innymi organizacjami sportowymi w USA, wyraziło chęć przyjęcia zakładów sportowych, ale szef Adam Silver dał jasno do zrozumienia, że ​​musi to odbywać się na ich warunkach i że liga musi otrzymać odpowiednią rekompensatę.

Shaq od dawna był kojarzony z hazardem, z którym był powiązany gry w automaty online i wirtualne zakłady sportowe w przeszłości.