Dom » Wiadomości sportowe » Statystyki zakładów na Super Bowl pokazują, że nadszedł czas, aby Kanada zalegalizowała zakłady sportowe

Statystyki zakładów na Super Bowl pokazują, że nadszedł czas, aby Kanada zalegalizowała zakłady sportowe

KANADYJANIE wydali miliony dolarów na nielegalne zakłady, kto wygra Super Bowl w niedzielę.

Ponieważ Kanadyjczycy nie mają dostępu do legalnych zakładów na pojedyncze wydarzenia, obstawiający zakłady sportowe ponownie zostali zmuszeni albo do postawienia zakładu z nielegalnymi gangami, albo do odwiedzenia jednego z wielu offshore bukmacherzy online obsługujący Kanadę.

Prawie wszystkie kasyna w Kanadzie twierdzą, że zakłady sportowe powinny zostać natychmiast zalegalizowane i uregulowane, podczas gdy nawet osoby przeciwne hazardowi twierdzą, że właściwe regulowanie branży, aby powstrzymać zachowania przestępcze, ma sens.

Chociaż rząd Trudeau Liberal nie jest pilny w tej sprawie, pomyślne wprowadzenie zakładów sportowych w USA, gdzie 10 stanów już na to zezwoliło, a kolejne 15 jest bliskie udzielenia im zielonego światła, powinno wzbudzić strach w naszych kasynach granicznych. .

Przeczytaj także: HAZARD W KANADZIE

With over 5000 miles of border separating Canada and the USA, the convenience of ducking over to one of the many states with, or soon to have, sports betting, which include Michigan and New York, could see thousands of jobs and many businesses under threat at Canadian casinos.

American Gaming Association opublikowało w zeszłym tygodniu badanie, z którego wynika, że ​​63% Amerykanów popiera decyzję o zniesieniu federalnego zakazu zakładów sportowych, podczas gdy 80% ankietowanych stwierdziło, że chce legalnych zakładów sportowych w ich stanie.

„Wyniki tego badania są przytłaczająco jasne: konsumenci chcą legalnych zakładów sportowych, uważają, że powinny one być regulowane przez rządy stanowe i plemienne i nie uważają, że ligi powinny zostać obniżone” – wiceprezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Gier Sarah Slane powiedziany.

„W ten weekend 23 miliony Amerykanów postawi na Super Bowl oszałamiające 6 miliardów dolarów. Patrząc z perspektywy, Amerykanie postawią na to jedno wydarzenie mniej więcej taką samą kwotę, jaką obstawili legalnie przez cały 2018 rok. ”

Chociaż Kanada nie ma populacji Stanów Zjednoczonych i prawdopodobnie jest nieco mniej zainteresowana Super Bowl, można zgadnąć, że w konkursie New England Patriots vs Los Angeles Rams obrócono nielegalnie dużo pieniędzy.

Czy nie byłoby mądrzejsze oferowanie legalnych zakładów sportowych na pojedyncze wydarzenie w Kanadzie z wielu powodów, w tym podatków rządowych, ochrony miejsc pracy, a także możliwości pomocy tym, którzy są uważani za problematycznych hazardzistów?

 

Co myślisz? Wyślij nam wiadomość w polu komentarza poniżej.